Servis klimatizací

JAKOU ÚDRŽBU AUTOKLIMATIZACE OBNÁŠÍ?

Pravidelná kontrola klimatizace automobilu by se měla provádět nejlépe 2x ročně (na jaře a na podzim - tedy před a po sezóně spuštěných klimatizací).V autoservisu nám mechanik překontroluje celkový stav autoklimatizace. Podle potřeby nám kupříkladu vydezinfikuje klimatizaci, vymění kabinový filtr a chladivo, zkontroluje a vyčistí výparník.Kabinový filtr zachycuje např. prach a pyl. Proto mu zvláštní pozornost a péči mají věnovat zvláště alergici.

PÉČE O AUTOKLIMATIZACI

Údržba autoklimatizace nespočívá jen v servisních úkonech, musíme o ni částečně dbát také my sami. Jak? Je to velmi prosté. Stačí zhruba jednou za dva týdny klimatizaci zapnout, čímž zajistíme promazání těsnicích prvků uvnitř zařízení. Tuto proceduru provádíme i v zimním období. Doporučuje se také klimatizaci cca 15 minut před cílem cesty vypnout. Zmírníme tím teplotní šok posádky, který po vystoupení z vozu nastane (mimo vůz je pochopitelně tepleji než ve voze se zapnutou klimatizací). Zároveň včasným vypnutím klimatizace snížíme tvorbu bakterií.

JAK POZNÁME, ŽE AUTOKLIMATIZACE UŽ POTŘEBUJE VYČISTIT?

Existují varovné signály, podle kterých poznáme, že je čas na servis klimatizace vozu. Zanesený výparník se projevuje nepříjemným zápachem, navíc je účinnost klimatizace snížena.

Zanesený filtr zase poznáme podle zamlžování oken a zápachu.

Objednat servis